گران ترین گل رز

رز صحرایی:
شاید در ابتدا با شنیدن نام گل رز صحرا (the desert rose) که برخی آن را به همان تلفظ لاتینش به نام دیزرت رز می شناسند، فکر کنید که درباره ی نوعی گل خاص که در برابر گرمای جانکاه مقاوم است، صحبت می کنیم.

گلی است که تنها آن را می توان در صحراها پیدا کرد اما باید بگوییم که نه هر صحرایی، تنها برخی از صحراهای جهان هستند که می توانند بستر شکل گیری این گل زیبا و پایدار باشد. این گل های زیبا و دیدنی رنگی به زیبایی صحرا دارند، رنگ شن های طلایی و با ظاهری پفکی.

حال بیایید تا کمی از مشخصات فیزیولوژیکی و زیست شناسی این گل را برای شما بگوییم البته، باید ابتدا به کمی توضیح از مشخصات جغرافیایی مکانی که این گل به وجود می آید، بپردازیم. اگر در خاطرتان باشد در ابتدای این مطلب نوشته ایم که این گل تنها در صحرا و محیط گرم و سوزان اقلیمی خاص به وجود می آید و علاوه بر آن، تنها در برخی از صحراهای جهان می روید و به وجود می آید.

این گل ها تنها در صحراها و نقاط مناسب برخی از کشورها همچون تونس، الجزایر، مصر، مراکش، قطر، امارات، جزایر قناری در اسپانیا، مکزیک، استرالیا و نامبیا و برخی از دیگر کشورها که در اقلیم جغرافیایی آن ها معمولا بیابان های شنی فراوان وجود دارد، به وجود می آیند.

یکی از مواد اولیه برای به وجود آمدن این گل زیبا و شنی لازم است، ماده ای معدنی و عجیب و اسیدی است که تنها در صحرا به وجود می آید. این گل زیبا را اکثرا بومیان منطقه و توریست ها یا به عنوان سوغاتی می فروشند و یا به عنوان سوغاتی با خود به همراه می برند.

 

نویسنده وبلاگ

پیام بگذارید