با گریه های ممتد کودک چه بکنیم؟

برخی مواقع والدین تصمیم می گیرند به دلیل بی حوصلگی خودشان هر بار با فریاد های بلند به استقبال کودک بروند و یا کودک را به محروم شدن از برخی امکانات تهدید کنند.
در شرایطی که کودک خیلی گریه می کند گوش هایتان را بگیرید.
بهتر است اگر صورت کودک از گریه خیس شده است ، صورت کودک را پاک کنید یا خودتان را به نشنیدن بزنید و به این رفتارهای کودک هیچ واکنش مثبت و حتی منفی نشان ندهید تا اندازه زیادی برای حل مشکل جلو رفته اید. در این شرایط حتی واکنش‌های منفی مثل اخم کردن، سرزنش و حتی کتک زدن کودک انگیزه ایی می شود برای تقویت این رفتار در کودک ، پس بی‌تفاوتی و نادیده گرفتن را جایگزین هر واکنشی کنید.
میزان گریه کودک‌تان بستگی به این دارد که چقدر به این شیوه عادت کرده باشد. اگر در میان راه از ادامه مسیر منصرف شوید باید خود را برای شنیدن صداهای بلندتر او آماده کنید، چون به او آموزش داده‌اید تا با سطح گریه بالاتر به خواسته‌اش برسد. کنار آمدن با کودکان سخت دشوارتر است. والدین باید با آگاهی از اخلاق فرزندشان صبوری بیشتری در درمان داشته باشند.
نکته مهم :
ممکن است کودک به تازگی به هر بهانه‌ای شروع به گریه کند که این موضوع بدون پیش زمینه قبلی عادی نیست و می تواند نشانه افسردگی در کودک باشد که در این صورت بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

جمع آوری توسط سایت سرزمین بازی ها

پیام بگذارید